• Nasz Żłobek
  • Nasz Żłobek
  • Nasz ŻłobekŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

 

Okrągły, podłużny, z chrupiącą skórką albo w formie płaskiego placka. Mało jest rzeczy równie pysznych jak dobry chleb.
Chleb niejedną ma formę i doczekał się nawet swojego święta. 16 października 1997 roku ogłoszony został Światowym Dniem Chleba. Chleb jest jedzony na całym świecie. Choć jego skład w różnych zakątkach jest podobny, to wyglądem może znacznie się różnić. Większość z nas traktuje go jako produkt powszechnie dostępny, znany od dziecka.

Żłobkowicze celebrują to wyjątkowe święto, delektując się pysznym, pachnącym i chrupiącym chlebkiem upieczonym przez nich osobiście:) Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w zakładce Galeria, zapraszamy do obejrzenia:):)

 

 

 

 

Aktualności

Bal karnawałowy

 

Bal karnawałowy  

 

 

Niech żyje bal! 12.01.2024 roku w żłobku odbył się wielki bal karnawałowy. Wszystkie dzieci pięknie wystrojone, a i ciociom też nic nie brakowało. Była  świetna zabawa, tańce - przytulańce, pociąg, kaczuszki i wiele innych... Po zabawie dzieci zjadły pyszny poczęstunek. Zabaw nie było końca i miłych wrażeń pewnie też smile Zdjęcia z zabawy karnawałowej znajdują się w zakładce Galeria smile

 

 

 

Czytaj więcej

Jasełka żłobkowe

 

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen piękna, radości i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowość tego szczególnego okresu w naszym żłobku po raz pierwszy odbyły się żłobkowe jasełka. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor żłobka p. Paulina Klimczyk, witając przybyłych gości: Zastępcę Wójta Gminy Krasocin p. Jacka Sienkiewicza i Kierownik CUW w Krasocinie p. Irenę Kuśmierczyk. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały wiele tygodni. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był Józef, Maryja, aniołki i malutki Jezusek, który przykuł największą uwagę widzów😊Inscenizacji towarzyszyło śpiewanie kolęd, a odświętny nastrój i pozytywne emocje udzieliły się aktorom oraz szczególne wzruszenie, wszystkim widzom. Bardzo dziękujemy organowi prowadzącemu za obecność oraz za upominki dla wszystkich żłobkowiczów. Szczególne podziękowania należą się paniom opiekunkom za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie tego wydarzenia, dzieciom za cierpliwość😊a rodzicom za tak miłe słowa i komentarze. Dziękujemy!!

 

Czytaj więcej

16 października 2023

ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

 

Okrągły, podłużny, z chrupiącą skórką albo w formie płaskiego placka. Mało jest rzeczy równie pysznych jak dobry chleb.
Chleb niejedną ma formę i doczekał się nawet swojego święta. 16 października 1997 roku ogłoszony został Światowym Dniem Chleba. Chleb jest jedzony na całym świecie. Choć jego skład w różnych zakątkach jest podobny, to wyglądem może znacznie się różnić. Większość z nas traktuje go jako produkt powszechnie dostępny, znany od dziecka.

Żłobkowicze celebrują to wyjątkowe święto, delektując się pysznym, pachnącym i chrupiącym chlebkiem upieczonym przez nich osobiście:) Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w zakładce Galeria, zapraszamy do obejrzenia:):)

 

 

 

 

Czytaj więcej

Spotkanie z rodzicami

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29 sierpnia 2023r. (wtorek) w naszym żłobku odbędą się spotkania organizacyjne z rodzicami

poszczególnych grup:

MISIE – 14:30

KRASNOLUDKI – 15:00

MOTYLKI – 15:30

 

 

Czytaj więcej

Zakończenie roku żłobkowego 2022/2023

 

 W piątek 28 lipca odbyło się uroczyste zakończenie roku:) Pożegnaliśmy absolwentów życząc wspaniałych przygód na dalszej ścieżce edukacji. Bardzo dziękujemy Rodzicom za obecność, miłe słowa i zaufanie. Życzymy bezpiecznych, udanych i słonecznych wakacji.coolcoolkiss

Czytaj więcej

Spotkanie policjantów ze żłobkowiczami

 

policja 

25 lipca gościliśmy w żłobku przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Pan Dzielnicowy wytłumaczył dzieciom do czego służą znaki drogowe i jaką funkcję pełnią. Wyjaśnił także jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych oraz wręczył wszystkim dzieciom elementy odblaskowe tłumacząc jak ważną rolę pełnią. Nie mogło zabraknąć również gościa specjalnego Koziołka Spoko😊, który razem z dziećmi ćwiczył prawidłowe przejście przez jezdnię na drugą stronę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mundurowym za obecność oraz cenne wskazówki.

Czytaj więcej

Próbna ewakuacja 12.07.2023r

 

 

W dniu 12.07.2023r w Żłobku Gminnym ,,Wesoły Wiatraczek” w Krasocinie odbyły się ćwiczenia próbnej ewakuacji, którymi kierowali przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie. Podczas ćwiczeń dzieci miały okazję zapoznać się z wozem strażackim oraz sprzętem jakiego używają strażacy podczas wykonywania swojej pracy. Serdecznie dziękujemy strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie za obecność, pokaz pożarniczy oraz cenne wskazówki podczas ćwiczeń ewakuacyjnych. 

                               

 

Czytaj więcej

Wizyta Pana Wójta oraz Pani Dyrektor Gm …

 

W dniu 29 czerwca nasz żłobek odwiedził Pan Wójt Ireneusz Gliściński wraz z Panią Magdaleną Kowalczyk Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie. W ramach akcji "Od pierwszego roku bez książeczki ani kroku" Pan Wójt przeczytał dzieciom bajeczkę pt. "Piesek" Wiesława Drabika oraz przekazał każdej grupie po trzy książeczki. Bardzo serdecznie dziękujemy za wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej oraz mile spędzony czas.

😊 😊 😊 😊     

                              nn        wd           aaa

Czytaj więcej

Piknik rodzinny

 

W piątek 16 czerwca w ,,Wesołym Wiatraczku” odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez społeczność żłobka z okazji Dnia Rodziny. Imprezę rozpoczęła Dyrektor Żłobka pani Paulina Klimczyk od powitania zaproszonych gości, następnie odbyły się pokazy taneczne i wokalne wszystkich grup żłobkowych a także piękne przedstawienie pt. ,,Jak mama tatę poznała”. Na twarzach rodziców można było zauważyć wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po występach impreza przeniosła się na plac zabaw. Atrakcji było, co nie miara: dmuchany zamek, fotobudka, malowanie twarzy, robienie tatuaży, kolorowe warkoczyki dla dziewczynek, wata cukrowa, popcorn, soczki, owoce i mnóstwo pyszności przygotowanych przez rodziców. Atmosfera była wspaniała. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom wszystkich grup żłobkowych za zaangażowanie, otwartą i aktywną postawę oraz życzliwość i obecność. Tak miły i niezapomniany dzień pozostanie na długo w pamięci naszego żłobka😊

                 

 

Czytaj więcej

Zdrowe dzieci

 

 

Miło nam poinformować że dołączyliśmy do projektu Zdrowe Dzieci realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.🌱👧Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, personelu przedszkoli i żłobków. Rodzice i opiekunowie - Was również zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy - w strefie dla rodzica znajdziecie szkolenie w różnych formach.
Zapraszamy na stronę www.zdrowedzieci.com
30 maja odbyły się pierwsze projektowe zajęcia dla dzieci propagujące zdrowe odżywianie. Było zdrowo i smacznie😊

 

   

Czytaj więcej

2 urodziny żłobka

 

 

26 kwietnia świętowaliśmy drugi rok działalności żłobka. Dziękujemy dzieciom za piękny występ, pracownikom żłobka za zaangażowanie w przygotowaniu tego dnia oraz przybyłym gościom za obecność.

 

                 

Czytaj więcej

Wielkanocny czas w żłobku

 

 

 Spotkały się w koszyczku:

Żółty kurczaczek Pi-Pi

Puchaty zajączek Kic-Kic

Mięciutki baranek Be-Be

 

Kurczaczek woła Pi-Pi-Pi

O dyngusie ciągle śni.

Zając skacze Kic-Kic-Kic

nie chce wody nic a nic!

 W środę 3 kwietnia w żłobku odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole znalazły się potrawy świąteczne: jajeczko, szyneczka, warzywa  a także pyszna Babka świąteczna upieczona przez panią kucharkę. Stół przyozdabiały dekoracje wykonane przez dzieci. Po śniadaniu każde dziecko otrzymało na talerzyku jajko i zadaniem każdego żłobkowicza było stworzyć pięknego kurczaczka. Dzieci spisały się z tym zadaniem wyśmienicie. Następnie Panie opiekunki z grupy Misie przebrane za zajączka, kurczaczka oraz baranka opowiedziały jak powinien wyglądać stół wielkanocny a także co powinno się znajdować w koszyczku wielkanocnym. Dzieci pomagały napełnić koszyczek wkładając kolejno pisanki, baranka, chlebek, kiełbaskę, babeczkę i sól. Ten dzień miał wyjątkowy charakter, dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Na koniec odwiedził nas Zajączek wręczając każdemu żłobkowiczowi drobny upominek😊 

 

Czytaj więcej

Pierwszy dzień wiosny

 

Idzie wiosenka przez pola, 

Przez drogi i przez łąki,

Na drzewach listki roztula,

Rozchyla kwiatków pąki.

 

Idzie wiosenka przez pola,

Przez łąki i przez gaje,

Zdumiona na świat patrzy,

że tak pięknie się staje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej